Op vakantie gaan is fijn: even van huis weg en lekker ontspannen. Maar natuurlijk wil je voorkomen dat inbrekers hun gang gaan terwijl jij weg bent. Daarom is het zaak om voor vertrek nog even goed je hoofd erbij te houden en je huis veilig achter te laten.
Wij zetten voor u graag een aantal tips op een rij waarmee je het inbraakrisico kunt verkleinen. Zo kunt u met een gerust hart op reis.
Denk goed na over wie je vertelt dat je op vakantie gaat
Geef je vakantieplannen door aan mensen die je vertrouwt (vrienden, familieleden en buren), met het oog op de sociale controle.
zorg ervoor dat het alarmsysteem snel wordt opgevolgd als het afgaat.
Ook inbrekers zitten op social media. Zorg dus dat je reisdata niet vermeld zijn op Twitter en Facebook en dergelijke – of dat ze in elk geval alleen voor je volgers / vrienden zichtbaar zijn.
Zet geen overduidelijke afwezigheidsboodschap op je voicemail / antwoordapparaat.
Op smartphones, tablets en laptops kun je vaak de locatiemelding uitzetten.
Zet op een adreslabel aan je koffer alléén je telefoonnummer en e-mailadres , en dus niet je huisadres. Deze labels worden soms door de verkeerde mensen gelezen wanneer je nietsvermoedend koffie zit te drinken op het vliegveld.
Wees in (bijvoorbeeld) telefonische enquêtes niet te openhartig over je reisplannen.
Zorg dat het lijkt alsof er iemand thuis is
Als je gordijnen de hele dag dicht zijn, is het vrij duidelijk dat er niemand thuis is. Laat ze dus open, of vraag aan de buren om ze af en toe open en dicht te doen.
Stapels post in de gang zijn ook een indicatie dat er niemand thuis is. Laat deze regelmatig weghalen. Gebruik een zogenaamde NEE / NEE-sticker op je brievenbus. Hiermee voorkom je een al te grote toestroom van reclamefolders en huis-aan-huis-bladen.
Leg een opengeslagen boek en wat eetgerei op tafel, zodat het lijkt alsof er iemand in huis is. Ga hierbij niet te ver: zet geen laptop of andere waardevolle spullen in het zicht…
Heb je tijdschakelaars? Gebruik deze dan voor lampen in en om je huis. Zo zorg je dat er op gezette tijden licht in huis is
Vraag of de buren tijdens jouw afwezigheid hun (tweede) auto op jouw oprit willen parkeren.
Ruim de tuin op
Inbrekers glippen makkelijk naar binnen via een balkon of raam op de eerste of tweede verdieping. Maak het ze zo moeilijk mogelijk door in elk geval zelf alvast beklimbare objecten uit je tuin weg te halen: tuinstoelen, een trapleer of een vuilcontainer. Zet dat soort zaken in de schuur.
Laat geen tuingereedschap slingeren. Dit zou als hulpmiddel kunnen dienen bij het inbreken.
Zorg er voor dat een buiten stopcontact is afgesloten van de stroom. Inbrekers kunnen deze gebruiken om met elektrisch gereedschap toegang tot uw huis te krijgen
Terrasstoelen of trapleren die niet in de schuur passen, kun je eventueel ook op slot zetten. Zorg daarbij in elk geval dat ze ver van de pui staan.
Doe alles op slot
Het ligt voor de hand, maar het kan niet genoeg benadrukt worden: sluit alles goed af. Goede sloten en grendels hebben natuurlijk alleen maar zin als je ze ook echt gebruikt. Dus vergeet óók de ramen niet, en deuren / ramen op een eventuele verdieping.
Overweeg anti-inbraakstrips en extra hang- en sluitwerk.
Heb je een kluis? Gebruik die dan voor waardevolle spullen / documenten.
Sluit uiteraard ook de schuur of berging goed af.
Laat geen sleutels aan de binnenzijde van sloten zitten.
Verberg geen sleutels in de tuin of onder de mat! Geef hooguit reserve-exemplaren aan de buren.
Tips als u met vakantie bent
Schrijf uw huisadres niet op uw koffer als u met het vliegtuig gaat. Uw naam en mobiele nummer is genoeg.
Laat via social media niet zien dat u langere tijd van huis bent en wees voorzichtig met uw afwezigheidsbericht op uw voicemail en in uw e-mail.
Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter.
Vraag uw buren hun (tweede) auto op uw oprit te zetten. Zo ziet het huis er bewoond uit.
Laat wat spullen op tafel liggen, bijvoorbeeld een krant, boek of kopje. Zo ziet uw huis er bewoond uit.
Vertel een beperkt aantal familieleden en vrienden wanneer en waar u met vakantie bent. Zorg er voor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen.
VSS Security wenst u een fijne vakantie!
Kennisbank
Verdiep je in onze expertises
Blog
Beveiliging
Wanneer moet een bedrijf een brandmeldinstallatie hebben?
Wil je weten wanneer een brandinstallatie verplicht is en welke installaties mogelijk zijn? Ontdek hier meer.
Blog
Beveiliging
Sleutelbeheer voor veiligheid en efficiëntie
Een goed systeem voor het registreren en beheren van sleutels kan chaos voorkomen. Hoe pak je dat slim aan? Wij leggen het je uit!
Blog
Beveiliging
Wat is mobiele surveillance en hoe helpt het jouw bedrijf?
Wat is mobiele surveillance precies? Welke werkzaamheden worden gedaan, en hoe helpt het jouw bedrijf verder? Wij geven antwoord!
Blog
Beveiliging
Je huis beveiligen tijdens je vakantie
Wil je je huis beveiligen tijdens je vakantie? VSS Security geeft je inbraakpreventie tips om je huis veilig achter te laten als je weg bent.
Blog
Beveiliging
Koppeling alarmcentrales EuroPac en Trigion
Vanwege de uitbreiding van een tweetal particuliere alarmcentrales (PAC’s), wordt de alarmopvolging van VSS Security nu nog veelzijdiger. Naast de koppelingen met SMC, Stanley, Securitas Alert Services, is nu ook EuroPAC en Trigion aan de automatische GPS doormelding toegevoegd.
Blog
Beveiliging
Is mijn woning eigenlijk wel goed tegen inbraak beveiligd?
Of een woning voldoende tegen inbraak beveiligd is dat is een vraag die mensen zichzelf wel vaker stellen. Niet geheel onterecht want ondanks dat de inbraak cijfers van Nederland de afgelopen jaren gedaald is wordt er jaarlijks toch nog bij zo’n 50.000 woningen ingebroken.
Blog
Beveiliging
Heb ik eigenlijk wel een bewakingsdienst nodig?
Dat is een vraag die wij wel eens horen. Veel bedrijven en particulieren hebben tegenwoordig een alarmsysteem. En in de meeste gevallen kan dat alarmsysteem eenvoudig via een app op een mobiele telefoon bediend worden.
Blog
Beveiliging
Beveiligingsbedrijven pleiten voor kwaliteit en fatsoenlijk Handelen.
Op woensdag 14 februari heeft VSS Security samen met 22 andere beveiligingsbedrijven uit het land de Code Verantwoordelijk Marktgedrag ondertekend. De Code Verantwoordelijk Marktbedrag pleit voor kwaliteit en fatsoenlijk handelen in het proces van aanbesteden.
Blog
Beveiliging
Inbraakpreventie infographic
Gemiddeld zijn er toch nog zo’n 170 inbraken per dag! Gelukkig kun je zelf heel wat doen om de kans op inbraak te verkleinen.
Blog
Beveiliging
Inbraak preventie tips tijdens uw vakantie
Op vakantie gaan is fijn: even van huis weg en lekker ontspannen. Maar natuurlijk wil je voorkomen dat inbrekers hun gang gaan terwijl jij weg bent. Daarom is het zaak om voor vertrek nog even goed je hoofd erbij te houden en je huis veilig achter te laten.